Konserwacja i Reklamacje

Nasze obuwie swoją stylistyką efektywnie konkuruje z rodzimymi oraz zagranicznymi producentami, natomiast komfortem i jakością wykonania przewyższa obuwie importowane. Dowiedz się więcej...

Dołożyliśmy wszelkich starań by nasze obuwie służyło Państwu przez długi czas. Chcemy zaznaczyć, że właściwa pielęgnacja przedłuża żywotność obuwia i zapewnia jego dobry wygląd oraz komfort użytkowania.

My podpowiadamy jak użytkować nasz produkt, by móc cieszyć się nim długo. Wystarczy stosować się do kilku bardzo prostych zasad:

Każde obuwie należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem i porą roku.

Zabrudzone obuwie należy wyczyścić przed konserwacją. Użyć w tym celu możemy wilgotnej gąbki, szmatki (uwaga na obuwie wykonane ze skóry typu nubuk/welur)

Należy unikać przemaczania obuwia a jeżeli takowe ma miejsce, to należy wypchać obuwie papierem, (aby zachować pierwotny kształt), po czym suszyć w temperaturze pokojowej z dala od bezpośredniego źródła ciepła (gorące grzejniki, piecyki, suszarki)

Do konserwacji naszego obuwia polecamy pasty oraz woski. Dobiera się je najczęściej w oparciu o kolor skóry wierzchniej. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dobrać pasty do koloru skóry, stosujemy pastę w kolorze neutralnym. Należy unikać preparatów produkowanych na bazie rozpuszczalników, mogą one spowodować nieodwracalne zmiany na skórze.

 

 RODZAJ SKÓRY  ZASADY PIELĘGNACJI
 Skóra gładka (licowa)  Czyścimy wilgotną szmatką, ściereczką bądź szczotką. Po wyschnięciu stosujemy pasty bądź kremy, najlepiej o odcieniu skóry wierzchniej. Końcowym etapem jest polerowanie miękką ściereczką.
 Skóra polerowana (baflo)  Celem polerowania skóry jest uzyskanie nań efektu przebarwienia oraz połysku. Procedura konserwacji jest taka sama jak w skórze licowej, jednak doradzamy stosowanie past bezbarwnych.
 Skóra lakierowana  Nie stosujemy żadnych impregnatów gdyż mogło by to pomniejszyć efekt połysku oraz gładkości. Stosujemy specjalne preparaty do skór lakierowanych.
 Welur i nubuk  Nie stosujemy past ani kremów. Używamy specjalnych szczotek oraz preparatów przeznaczonych do tego rodzaju skór.

 

W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową lub wad obuwia, klient ma prawo złożyć reklamację. Należy przy tym pamiętać, że warunkiem przyjęcia obuwia do reklamacji jest okazanie dowodu zakupu. Drugim warunkiem jest należyta czystość oraz estetyczność reklamowanego obuwia.

Towar zakupiony do dnia 24.12.2015 podlega ustawie o Szczególnych Warunkach Sprzedaży Konsumenckiej z dn. 27.lipca 2002r. oraz zmianie kodeksu cywilnego (Dz.U.Nr.141 poz 1176).

Natomiast towar zakupiony od 25 grudnia 2015 podlega, Kodeks Cywilny z dnia 23 kwietnia 1964r.(Dz.U.nr 16,poz.93 ze zm)oraz inne obowiązujące przepisy prawa.

Gdzie kupisz nasze obuwie?